Main content


Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/virtualki/45714/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Tuesday, 05 January 2016 18:40

Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy

Written by 

W okresie od 15 kwietnia do 30 listopada 2015 r. Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku brał udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego  i otrzymał tytuł „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”. Celem konkursu było zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy.   
Warunkiem otrzymania dyplomu i tytułu „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”  było wypełnienie następujących warunków regulaminowych:

 

  1. Zorganizowanie w szkole spotkania lub cyklu spotkań z lokalnymi pracodawcami – Czego od nas oczekuje rynek pracy i jak sprostać tym wymaganiom? Ocena na podstawie informacji przesłanej drogą elektroniczną do jury przez szkołę.
  2. Przeprowadzenie we wszystkich klasach sondażu na temat: ,Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców, którego efektem będą wykonane plakaty i/lub prace publicystyczne. Ocena na podstawie 3 najciekawszych prac przesłanych do jury przez szkołę.
  3. Przeprowadzenie w szkole konkursu, podczas którego uczniowie będą mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami zawodowymi. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
  4. Spotkanie z doradcą zawodowym na temat kompetencji personalno-społecznych przydatnych w poszukiwaniu i utrzymaniu pracy. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
  5. Jakie możliwości zatrudnienia mam po skończeniu szkoły? – dokonanie rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w Internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie. Ocena na podstawie 3 najlepszych analiz wykonanych przez uczniów i przesłanych do jury drogą elektroniczną.
  6. Zorganizowanie wycieczki o tematyce zawodowej do okolicznych zakładów pracy. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
  7. Przeprowadzenie szkolnego konkursu, którego motywem przewodnim będzie: Moja wymarzona praca. Forma do wyboru: praca plastyczna, literacka lub publicystyczna. Ocena na podstawie 3 najciekawszych prac wg wyboru szkoły, przesłanych przez szkoły do jury konkursu.
  8. Zorganizowanie w szkole Dnia Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów z okolicznych gimnazjów, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentują swoje umiejętności zawodowe. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
  9. Zorganizowanie spotkania z rodzicami uczniów, podczas którego szkoła zaprezentuje podjęte działania w celu dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.
  10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”, który w okresie od 15 kwietnia do 15 czerwca 2015 przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

   Szkolnym koordynatorem konkursu była Krystyna Psiuk-Dąbrowska.

Read 1770 times