Main content


Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/virtualki/45714/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Tuesday, 22 December 2015 12:51

VI Jarmark Bożonarodzeniowy

Written by 

20.12.2015 r., (niedziela) Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim przy współorganizacji Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowało VI Jarmark Bożonarodzeniowy. Na nowomiejskim Rynku ponownie zrobiło się tłoczno od wystawców i sprzedawców z całego regionu.

To już kolejna VI, edycja kiermaszu będąca imprezą rodzinną, kultywującą i wspierającą regionalną tradycję. Jarmark Bożonarodzeniowy to prezentacja sztuki i rękodzieła ludowego, a także w dużym stopniu świątecznych tradycji kulinarnych. Wśród stoisk można było podziwiać oraz nabywać bombki wykonane za pomocą oryginalnych metod np. techniką decopage, ażurowych wzorów, choinki z szyszek, wyroby wiklinowe, ręcznie haftowane serwetki, świąteczne stroiki, własnoręcznie wykonaną biżuterię, wyroby ceramiczne z gliny, jemioła, świąteczne sianko, ekologiczne świąteczne ozdoby i maskotki tekstylne oraz wiele innych. Kolorowe stoiska przyciągały mieszkańców swoim wyglądem i niezwykłym asortymentem. Zapachami kusiły stoiska ze swojskim jadłem i świątecznymi smakołykami (kluski, swojskie sery ciasta, pierniczki). Na nowomiejskim rynku swoje kramy rozstawiło 42 wystawców z powiatu nowomiejskiego, iławskiego, brodnickiego. W konkursie na najładniejsze stoisko bożonarodzeniowe zwyciężyło stoisko z numerem 12, którego właścicielem był Pan Jarosław Mączkowski- mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego prowadzący Pracownię Metaloplastyki. Zwycięzca otrzymał Statuetkę Starosty, zaś wszyscy wystawcy certyfikaty, własnoręcznie wykonane aniołki oraz pierniczki, które wręczyli Starostwa Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak, Wicestarosta Nowomiejski Pani Katarzyna Trzaskalska oraz Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Pan Józef Blank. Zwiedzającym świąteczne stoiska czas umilała świąteczna muzyka na żywo w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz Zespołu Szkół w Grodzicznie i chóru „Cantamus”. Punktem kulminacyjnym imprezy był Konkurs „Moja Ulubiona Kolęda” w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom za pomoc przy organizacji Jarmarku, a wystawcom za okazane zaufanie i liczny udział. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Ekologiczny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się już w marcu 2016 roku.

Read 2024 times