Main content


Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/virtualki/45714/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Friday, 27 November 2015 10:48

Informacja z XIII Sesji Rady Powiatu

Written by 

XIII Sesja Rady Powiatu odbyła się w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszej części sesji radni oraz zaproszeni goście wysłuchali informacji Komendanta Powiatowego PSP Jacka Audy na temat przebiegu prac związanych z termomodernizacją budynku komendy. Korzystając z okazji p. Komendant wręczył Staroście Nowomiejskiemu Andrzejowi Ochlakowi podziękowania od Warmińsko-Mazurskiego Komendanta PSP Mirosława Ruteckiego za współpracę i wspieranie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Następnie przedstawił informację na temat zrealizowanej inwestycji. Poinformował, że Komenda Główna PSP już w 2011 r. sygnalizowała, że będzie możliwość pozyskania środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację budynków straży pożarnej. Program został uruchomiony wiosną 2013 r. Korzystne było to, że wkład własny nie był wymagany. W czerwcu 2013 r. złożono wniosek do programu. Wcześniej opracowano wszelką wymaganą dokumentację. Przy okazji Komendant podziękował służbom Starostwa Powiatowego za pomoc w przygotowaniu dokumentacji, procedur przetargowych itd. Najpierw wniosek znalazł się na liście rezerwowej, a z początkiem roku 2015 r. na liście projektów zatwierdzonych do realizacji. Komenda otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 1 800 tys. zł. W czerwcu 2015 r. przystąpiono do robót budowlanych, których wykonawcą była brodnicka firma KOM-BUD. Prace przebiegły bardzo sprawnie i zakończyły się 2 września br. W ramach inwestycji przede wszystkim ocieplono budynki komendy, stropy, wykonano nową elewację, nowe pokrycia dachowe. Ponadto zmieniono cały system ogrzewania, łącznie z systemem wentylacji. Zakupiono bardzo nowoczesny, wydajny kocioł, a na dachu zainstalowano kolektory słoneczne. W postępowaniu przetargowym uzyskano prawie 500 tys. zł. oszczędności. Podjęte będą starania, aby te środki również wykorzystać. W tym celu złożono kolejny wniosek do NFOŚiGW. W najbliższych dniach powinna zapaść decyzja w tej sprawie. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, w ramach zaoszczędzonych środków będzie wymieniony system oświetleniowy, wyremontowane posadzki w pomieszczeniach garażowych, wprowadzony system monitoringu zużycia mediów oraz założona klimatyzacja. Realizacja przewidywana jest w I półroczu 2016 r.
W przerwie sesji radni i goście obejrzeli budynek z zewnątrz oraz nowoczesną kotłownię.

Read 2049 times