Main content


Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/virtualki/45714/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Tuesday, 24 November 2015 14:29

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

Written by 

Światowy Dzień Rzucania Palenia ma już ponad 40 letnią tradycję. Pomysł zrodził się w 1974 roku w Kalifornii, gdzie zachęcono ponad milion palaczy do porzucenia palenia papierosów na jeden dzień. Rozstać się z papierosem nie jest łatwo, ale zawsze warto próbować Niezależnie od motywacji każdy powód jest dobry, gdyż wiąże się on z korzyścią dla naszego zdrowia, ale też dla zdrowia naszych najbliższych - biernych palaczy.
W powiecie nowomiejskim z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 2015 zorganizowano konferencję powiatową we współpracy przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Mieście Lubawskim. W konferencji uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami, nauczyciele, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kierownicy jednostek powiatowych, pielęgniarki szkolne. W trakcie konferencji można było wysłuchać prelekcji "Palenie a nasze zdrowie" pani Beaty Pepel z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji. Przedstawiono także wyniki konkursu plastycznego "Żyj kolorowo i zdrowo" dla szkół podstawowych oraz "Zdrowie satyrą rysowane" uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Laureatom wręczono nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim.
Spotkanie uświetnił występ artystyczny dzieci "Wesołe nutki" z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim pod opieką pani Danuty Zdunkowskiej.

Read 2470 times