Main content


Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/virtualki/45714/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Thursday, 06 November 2014 12:56

Międzynarodowa Konferencja Pedagogiczna

Written by 

3 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Międzynarodowa Konferencja Pedagogiczna. Oficjalnego otwarcia konferencji oraz powitania gości dokonała Pani Starosta Ewa Dembek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Konsul Pan Peter Utsch z Konsulatu Generalnego Republiki Niemiec w Gdańsku, Pan Burmistrz Józef Balnk,  przedstawiciele gminnych, miejskich i powiatowych placówek pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, dyrektorzy szkół z terenu Powiatu Nowomiejskiego, pedagodzy szkolni. Przedstawicielami firmy Wellenbrecher e.V. byli: Joachim Glörfeld , Michael Karkuth, Gerwin Karafiol, Ewa Tarnarzewska.
Wellenbrecher e.V. jest firmą zajmującą się szeroko pojętą pedagogiką. Od 11 lat działa na terenie Polski realizując indywidualne projekty pedagogiczne. Oferta firmy skierowana jest do dzieci i młodzieży, która w szczególny sposób potrzebuje wsparcia w procesach opiekuńczo-wychowawczych.
Koordynator firmy- Pan Gerwin Karafiol omówił strukturę organizacyjną firmy oraz zasady jej działania skupiając się na indywidualnej pracy opiekuna z wychowankiem. Natomiast koordynator- Pani Ewa Tarnarzewska przedstawiła rozwój firmy Wellenbrecher e.V. na terenie Polski i jego poszczególne etapy na przestrzeni lat 2003-2014.
Przedstawiciele polskich placówek pomocy społecznej Pani Urszula Łydzińska z Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim oraz Pani Krystyna Orzeł  z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim omówiły tematykę wspierania rodziny i system pieczy zastępczej w Polsce oraz jego strukturę organizacyjną .
Długoletnia współpraca pomiędzy niemiecką firmą pedagogiczną Wellenbrecher e.V. z Dortmundu, a Powiatem Nowomiejskim została uwieńczona poprzez podpisanie Umowy Partnerskiej o Współpracy. Główną płaszczyzną współpracy były do tej pory wspólne projekty artystyczne. Współpraca umożliwi obu stronom wzajemne czerpanie z wiedzy i doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Konferencję zakończyła się polsko-niemieckim akcentem artystycznym.

Read 4636 times